Kto koristní na našich daniach?

Autor: Miroslav Lupták | 6.4.2011 o 9:14 | (upravené 6.4.2011 o 9:31) Karma článku: 12,90 | Prečítané:  1480x

Daňové úrady majú po žatve. Disciplinovaní občiankovia poodnášali snopčeky svojich bankoviek pod nedobytné strechy bánk a ministerstvo financií môže začať pripravovať dožinky. Zdalo by sa, že oslava úrody, v tomto prípade finančnej, bude namieste, tak ako to bolo aj za dávnej rustikálnej spoločnosti. Zavládne všeobecná radosť zo zabezpečenej budúcnosti a istota, že vklad do spoločnej sýpky sa odrazí v poctivosti a starostlivosti šafára o svojich nádenníkov. Lenže to by sme nemohli byť na Slovensku.

Dovidenia deň daňovej slobody

O pomeroch u nás veľa vypovedá aj posúvanie dňa daňovej slobody. V roku 2010 pripadol deň daňovej slobody na 7. jún. O štyri dni neskôr ako v roku predošlom. Pre rok 2011 je dátum ešte nie stanovený, ale predpokladá sa, že bude ešte neskôr. Skrátka, štát potrebuje od občanov čoraz viac peňazí na to, aby nimi mohol plytvať.

Aj plytvanie by náš človek ešte prežrel, veď čo už rozumie miliónom eur na PPP projekty, mýta alebo emisie. Čo však nemôže stráviť, je jeho každodenná skúsenosť s kontaktmi so štátnou mocou a na nej sa priživujúcou vrstvou parazitov, ktorí sú touto mocou v podivuhodnej harmonickej symbióze.

Čo za to?

Bežný človek si myslí, že by za svoje dane mal od štátu dostať niečo ako reciprocitu. Omyl. Štát je tu predovšetkým pre tých, ktorí dane neplatia. Na odborné vyšetrenie v nemocnici musí čakať mesiace, ba až roky, zatiaľ čo bezdomovca podrobia všetkým možným vyšetreniam hoci každý týždeň, keď ho do nemocnice privezú v alkoholickom delíriu s rozbitou hlavou.

Na ochranu majetku, zdravia a života platiteľov daní štát takisto nemá čas a ani chuť. Naši väčšinou ťažko chorí spoluobčania zo sociálne znevýhodnených spoločenstiev, (ó, ako velebne to znie), či už sami alebo prostredníctvom ich zákonu nepodliehajúceho potomstva, môžu kradnúť, lúpiť, vraždiť a polícia im za to môže akurát tak pohroziť prstíkom, no, no, no... Keď sa však občan chce brániť sám, lebo už nemá inú šancu na prežitie, štát použije všetky prostriedky, aby ho presvedčil, že ako autorita je tu kvôli nemu. Čo znamená, že ho potrestá.

Privilegovaní adresáti našich daní neplatia za služby, vozia sa zadarmo dopravou, berú cez rozličné sociálne dávky viac ako zarobia ľudia s dvomi zamestnaniami, dostávajú nové a nové byty, za ktoré zasa neplatia a s vášnivou roztopašou, vlastnou ich „slobodnej a nespútanej duši“, terorizujú učiteľov a devastujú všetko okolo seba. Neplatia pre nich žiadne zákony. A štát to toleruje! Nech si niekto iný skúsi postaviť čiernu stavbu na cudzom pozemku a rovno na plynovom potrubí!

Populizmus a politická korektnosť

Oni ale nemôžu konať inak. Štát im tieto výhody priamo vnucuje. Ľavicové, a žiaľ, aj pravicové strany sú presiaknuté populizmom a nehanebne tejto vrstve skorumpovaného obyvateľstva podliezajú. Okrem toho, na rozličných sociálnych a monitorovacích programoch o ľudských právach sa dá dobre zarobiť.

Vynikajúcou zásterkou na zametanie problémov pod koberec, vytváranie rozumu sa priečiacich ústupkov a šikanovanie poriadnych občanov je politická korektnosť a starostlivá ruka Bruselu. Dá sa ňou ospravedlniť akékoľvek do neba volajúce víťazstvo nasilu pokrúteného paragrafu nad prirodzenou spravodlivosťou.

Kto je teda väčší parazit prisatý na našich daniach? Tí, ktorí dane zneužívajú alebo tí, ktorí im to umožňujú? Prečo sa za dvadsať dva rokov nezmenil vzťah medzi občanom a štátom? Štát zostal v očiach občana - daňovníka naďalej iba nepriateľskou silou, ktorá je zameraná na represie voči tým, ktorí pravidlá dodržiavajú a ochranu tých, ktorí ich porušujú.

Prirodzene, nasleduje otázka, čo s tým? Vlastne, ani veľa netreba. Jeden z našich bývalých prezidentov mal takéto heslo: Nebáť sa a nekradnúť! Prestať sa zbabelo ukrývať za masku politickej korektnosti, nazývať veci pravým menom a nezavrhnúť aspoň poslednú štipku poctivosti. Dá sa však predstaviť, že by toho súčasné etablované politické strany boli schopné?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?