Vražda je ospravedlniteľná

Autor: Miroslav Lupták | 8.2.2011 o 9:08 | (upravené 8.2.2011 o 9:37) Karma článku: 10,18 | Prečítané:  1678x

Zdalo by sa, že vraždenie ľudí, nech sa deje pod akýmkoľvek vznešeným heslom, asi nikto normálny v Európe, nebude považovať za ospravedlniteľný čin. A predsa to nie je pravda. V Európe máme inštitúciu, ktorá zabíjanie a masakrovanie ľudí podriaďuje inému, vyššiemu princípu. Smrť nevinného človeka podľa nej nie je dôvodom na hoci len morálne odsúdenie páchateľa.

Takouto nekonečne „humánnou“ a tolerantnou inštitúciou je Európska únia. Organizácia dvadsiatich siedmich európskych štátov, ktorá má okrem iného reprezentovať ich kultúrne a duchovné hodnoty.

Akým spôsobom to robí, názorne predviedla jej Rada pre vonkajšie vzťahy, čo je vlastne vrcholné stretnutie ministrov zahraničných vecí jej členských štátov. Rada, napriek záverom Európskeho parlamentu, nebola schopná prijať uznesenie, ktoré by odsúdilo vraždenie a násilie páchané na kresťanoch v Iraku a Egypte. Na margo toho, neoficiálna ministerka zahraničných vecí EÚ, pani barónka Ashtonová prehlásila, že by zmienka len o jednom náboženstve nebola politicky korektná.

Čo na to takéto, dych vyrážajúce ospravedlnenie, povedať? Asi iba to, že by si to sotva trúfla prehlásiť, keby obete boli moslimovia alebo Židia. To by nastal iný tanec. Ale čo už, keď mŕtvi sú iba kresťanskí muži, ženy a deti. Menejcenní ľudia druhej kategórie, ktorí sa musia podriadiť novému božstvu – politickej korektnosti. Ľudské práva, vrátane toho najvyššieho - práva na život, preto prestávajú v ich prípade platiť.

Brusel tomuto božstvu, ktoré nemilosrdne borí všetky doterajšie božie i ľudské prikázania, stavia chrám. A pani Ashtonová je jeho prvou kňažkou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Prečo by sa mali Slováci začať báť Čechov

Slovensko bude musieť vynaložiť viac úsilia a vynaliezavosti, aby ho Brusel v zhluku „podivných“ demokracií na východ od Nemecka rozpoznal

EKONOMIKA

V Belgicku zadržali 112 slovenských kamiónov pre možné vykorisťovanie vodičov

Polícia skúma, či nedošlo k sociálnemu dumpingu.

TRENČÍN

Strelcovi zo Smeru potvrdil súd 20 rokov za pokus o vraždu

Krajský súd zamietol odvolanie Jaroslava Baču.


Už ste čítali?