Vražda je ospravedlniteľná

Autor: Miroslav Lupták | 8.2.2011 o 9:08 | (upravené 8.2.2011 o 9:37) Karma článku: 10,18 | Prečítané:  1702x

Zdalo by sa, že vraždenie ľudí, nech sa deje pod akýmkoľvek vznešeným heslom, asi nikto normálny v Európe, nebude považovať za ospravedlniteľný čin. A predsa to nie je pravda. V Európe máme inštitúciu, ktorá zabíjanie a masakrovanie ľudí podriaďuje inému, vyššiemu princípu. Smrť nevinného človeka podľa nej nie je dôvodom na hoci len morálne odsúdenie páchateľa.

Takouto nekonečne „humánnou“ a tolerantnou inštitúciou je Európska únia. Organizácia dvadsiatich siedmich európskych štátov, ktorá má okrem iného reprezentovať ich kultúrne a duchovné hodnoty.

Akým spôsobom to robí, názorne predviedla jej Rada pre vonkajšie vzťahy, čo je vlastne vrcholné stretnutie ministrov zahraničných vecí jej členských štátov. Rada, napriek záverom Európskeho parlamentu, nebola schopná prijať uznesenie, ktoré by odsúdilo vraždenie a násilie páchané na kresťanoch v Iraku a Egypte. Na margo toho, neoficiálna ministerka zahraničných vecí EÚ, pani barónka Ashtonová prehlásila, že by zmienka len o jednom náboženstve nebola politicky korektná.

Čo na to takéto, dych vyrážajúce ospravedlnenie, povedať? Asi iba to, že by si to sotva trúfla prehlásiť, keby obete boli moslimovia alebo Židia. To by nastal iný tanec. Ale čo už, keď mŕtvi sú iba kresťanskí muži, ženy a deti. Menejcenní ľudia druhej kategórie, ktorí sa musia podriadiť novému božstvu – politickej korektnosti. Ľudské práva, vrátane toho najvyššieho - práva na život, preto prestávajú v ich prípade platiť.

Brusel tomuto božstvu, ktoré nemilosrdne borí všetky doterajšie božie i ľudské prikázania, stavia chrám. A pani Ashtonová je jeho prvou kňažkou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?