Politická korektnosť a demokracia

Autor: Miroslav Lupták | 4.1.2011 o 8:53 | (upravené 4.1.2011 o 10:44) Karma článku: 11,78 | Prečítané:  1378x

Euroatlantická civilizácia sa po svojej duchovnej stránke ocitla v etape pohanstva. Ako voľakedy sa ľudia klaňali rozličným modlám, tak aj v súčasnosti je takýmto zlatým teľaťom politická korektnosť. V jej mene sa z bieleho robí čierne a naopak. (Vlastne by som ani nemal používať protiklad týchto dvoch farieb, lebo už toto je vraj nekorektné!)

 http://www.politicallyincorrect.me.uk/
Politické elity robia všetko pre to, aby dokázali, že celá doterajšia história a kultúra Európy bola vlastne jedným veľkým omylom. Ako to však býva pri vydávaní želaní za skutočnosť, šedivá je teória, večne zelený je strom života. Politická korektnosť začína prejavovať známky toľkej absurdnosti, že pripomína hada, ktorý sa sám seba od chvosta požiera.

Neviem, ako nazvať opatrenia anglického Červeného kríža, ktorý zakázal vo svojich expozitúrach akékoľvek zmienky o Vianociach. Alebo zákazy konania vianočných besiedok v  nemeckých školách, pretože ich moslimskí spolužiaci by sa mohli cítiť urazení. A robí sa tak napriek ubezpečeniam moslimských duchovných, že sa oslavou Vianoc vôbec necítia byť dotknutí.

Ťažko povedať, či je do plaču alebo do smiechu neustále ospravedlňovanie politikov z rozličných hriechov ich národov. Skutočne, súčasný anglický robotník sa musí prepadnúť od hanby, ak sa politici neospravedlnia za činy jeho predkov spred dvesto či tristo rokov pri kolonizácii Afriky.

Podstatou politickej korektnosti nie je nič iné, ako zamedziť zmysluplnej diskusii na akúkoľvek pálčivú tému. Dôvody takéhoto konania nie je jednoduché dešifrovať, pretože sú ukryté pod nánosom vznešených a ľúbivých slov a fráz o humanizme, tolerancii, multikulturalizme a všeobjímajúcej láske k inakosti. Že však cisár je vlastne nahý, začína vidieť čoraz viac divákov.

Skúsim otvoriť jednu tému. Má súčasná demokracia, založená na všeobecnom volebnom práve, nástroje na to, aby ubránila svoj vlastný zmysel existencie?

Ako príklad môže slúžiť jedna slovenská dedinka. V obci majú väčšinu rómski obyvatelia. Vďaka demokratickým voľbám sa dostal k moci starosta a poslanci - Rómovia, ktorí okrem iným, aj sami sebe odpustili dlhy na nájomnom, znížili nájomné za obecné byty a udelili hneď po dvoch mesiacoch vo funkcii veľmi peknú odmenu starostovi (viac tu). Samozrejme, bez ohľadu na to, aký to bude mať dopad na príjmy obce a ostatných obyvateľov. Generálnym pardonom posilnili pocit beztrestnosti neplatičov a dlhy tak ďalej veselo rastú. Obec sa demokraticky rúti do záhuby a k zmene na nekontrolovateľné smetisko bez šance na uplatnenie ľudských práv ostatných obyvateľov. Vlastne, jedno im predsa len zostalo. Predať svoje domy za babku a odsťahovať sa. A pekne sa za takú demokraciu poďakovať.

Aj tento prípad svedčí o tom, že tradičná demokracia na základe všeobecného volebného práva s rovnakou váhou každého hlasu sa prežila a je najvyšší čas ju reformovať. Každý systém, ak v ňom absentuje vnútorný mechanizmus reagovať na vonkajšie zmeny, sa postupom času zmení na svoj protiklad. Demokracia je tiež iba ľudské dielo a ako také má ďaleko od dokonalosti. Práve preto nemožno prestať v snahe o jej zdokonaľovanie. Nič demokracii tak neublíži ako nekritický obdiv a konzervovanie stavu.

Nezabúdajme, že aj Hitlerovo Nemecko alebo Gottwaldovo Československo vznikli na základe demokratických volieb.

Tak, a som zvedavý, ako si to za túto politickú nekorektnosť zliznem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Celý čas strácala. V cieli však bola Vlhová o dve stotiny skôr

Slovenka má desiate víťazstvo vo Svetovom pohári.

Cynická obluda

Päť rokov Ficovho sebavedomia

Ubehlo 5 rokov odvtedy, čo Fico prišiel po prvýkrát s myšlienkou, že by už nebol predsedom vlády. Zdala sa mu absurdná.


Už ste čítali?